Typy urody

Aby jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo należy regularnie dbać o swój wygląd i urodę. Kobiety często popełniają jednak różnego rodzaju błędy, które mogą im zaszkodzić. Wynika to zazwyczaj z niewiedzy i braku umiejętności w doborze odpowiednich kosmetyków oraz wykonywanych zabiegów. Podstawową rzeczą, której kobieta powinna być świadoma jest bowiem znajomość własnego ciała oraz określenie indywidualnego typu urody.

Obecna klasyfikacja wyróżnia cztery podstawowe typy urody, kojarzone często z porami roku i właśnie tak również nazwane. To na ich podstawie dobiera się odpowiedni makijaż, ubiór oraz nawet kolor włosów. Należą do nich:

wiosna- do grupy tej należą niebieskookie i zielonookie blondynki o ciepłym odcieniu skóry. Dobrze współgrają z nimi odcienie: żółty, pomarańczowy, zielony oraz kremowy. Makijaż tych pań nie powinien być zbyt ciemny, raczej jasny i subtelny.
lato- są to platynowe blondynki lub szatynki, z jasną cerą i niebieskimi oczami. Do ich typu urody pasują kolory: różowy oraz niebieski. Jeżeli chodzi o makijaż również powinien być jasny z akcentem położnym raczej na różowe szminki.
jesień- należą tu kobiety o brąz włosach lub rude, z zielonymi oczami. Dobrany makijaż to ciemne oczy i ceglane usta.
zima- brunetki o jasnej cerze, pasują im ciemne makijaże oraz czerwone i biało- czarne kolory ubrań.

Dodaj komentarz